جوان 32 ساله گناوه ای زندگی را به 3 نفر هدیه داد

31 امرداد 1396

به گزارش روابط عمومی بیمارستان امیرالمومنین (ع) گناوه احمد دیراویی جوان 32 ساله گناوه ای که به ظاهر دچار مرگ مغزی شده بود پس از انجام معاینات تخصصی توسط کوردیناتور ارشد معاونت درمان آقای صادقی ، مرگ مغزی وی تایید شد.

سیدعبدالحسین موسوی ریگی مدیر داخلی بیمارستان امیرالمومنین (ع) گفت: پس از تایید مرگ مغزی دیراویی توسط تیم پزشکی ، برای اهدای اعضای بدن نامبرده با پیگیری و صحبت های انجام شده با خانواده وی ،آنها نسبت به این امر خداپسندانه اعلام رضایت کردند.

وی در ادامه با تقدیر از خانواده این جوان برای این اقدام ارزشمند، ضمن عرض تسلیت و آرزوی غفران الهی برای آن مرحوم افزود : پس از 11 ساعت پیگیری و تلاش های مستمر تیم درمان و مدیریتی بیمارستان ، مورد مرگ مغزی با آمبولانس و تیم مجهز پزشکی واحد اعزام بیمارستان، جهت اهدا عضو به مرکز استان اعزام گردید. معصومه نجفی سرپرستار ICU و کوردیناتور بیمارستان امیرالمومنین این مورد را اولین مورد مرگ مغزی برشمرد که با پیگیری های انجام شده موفق به اعزام وی به مرکز استان جهت انجام عمل پیوند شده است.

دکتر محمد جواد طاهری رئیس بیمارستان امیرالمومنین( ع) عنوان کرد : یک بیمار مرگ مغزی میتواند جان یک تا 8 بیمار را نجات دهد و در مجهزترین مراکز دنیا بیمار مرگ مغزی فقط یک تا 2 هفته ادامه حیات خواهد داشت .

وی ابراز امیدواری کرد که با فرهنگ سازی در جامعه شاهد افزایش رضایت خانواده های دارای بیمار مرگ مغزی در کشور و گسترش این سنت حسنه باشیم. قابل ذکر است خانواده مرحوم ، انگیزه خود از اهدا عضو را تپیدن قلب فرزندشان در سینه انسانی دیگر دانستند و ابراز امیدواری کردند که ثواب این امر حسنه، به روح فرزند مرحومشان آرامش خواهد بخشید. گفتنی است با اهدا اعضای پیکر جوان 32 ساله گناوه‌ای سه هم‌وطن نیازمند به پیوند اعضا به زندگی بازگشتند./ م.ک


کلمات کلیدی:
اهدا.عضو     جوان.گناوه.ای     بیمارستان.امیرالمومنین    
تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >