آئین تجلیل از وارثان صاحب «غدیر» در بیمارستان امیرالمؤمنین «ع» گناوه برگزار شد.

19 شهريور 1396

آئین تجلیل از وارثان صاحب «غدیر» در بیمارستان امیرالمؤمنین «ع» گناوه برگزار شد.

به شکرانه واقعه عظیم و تاریخی «غدیر خم» و اعلان رسمی وصایت و امامت مولا علی «ع»و در تداوم سنت نیکوی تکریم و دیدار از سادات معزز در روز عید غدیرواحد فرهنگی بیمارستان امیرالمؤمنین «ع» همزمان با سالروز میلاد شکوهمند امام هادی «ع»در یک مراسم ساده و برادرانهدهه امامت و نکوداشت سادات مکرم را برگزار نمود. در این آئین شاد و معنوی ، پس از تلاوت آیاتی از سوره مبارکه مائده در وصف واقعه غدیر توسط قاری و مداح اهلبیت، جلال شایسته ، حجت الاسلام محراب خادمی پور، به تبین فلسفه و درسهای «غدیر» پرداخت.

امام جماعت بیمارستان، نیاز بشریت به رهبر و حجت خداوند در زمین را از اصول محکم حیات طیبه دانست و همگان را به بصیرت و امام شناسی دعوت نمود. در ادامه یکی از شاعران به شعرخوانی در وصف فضائل امیرالمؤمنین «ع» پرداخت. در این آئین کربلایی قاسم تاوان ، از مداحان خوشنوای گناوه ای به مدیحه سرایی و سرودخوانی در وصف امام هادی «ع» عید غدیر و امام علی «ع» و تمجید از سادات معزز پرداخت و با خواندن اشعار مذهبی شاد، جشنی ساده و باشکوه همراه با آمورش نکات ارزنده ای از واقعه غدیر خم را رقم زد.

در پایان برنامه ضمن تقدیر و تجلیل ازهجده تن از سادات معزز بیمارستان با «سفره نذری غدیر» از حضار و مهمانان پذیرایی شد. این آئین با قرائت دسته جمعی دعای سلامتی امام زمان «عج» پایان یافت.

و بلافاصله مهمانان برنامه به همراه مدیران در معیت حجت الاسلام خادمی پور از بیماران در بخش های بستری عیادت کرده و با اهداء شاخه گل و شیرینی به بیماران و همراهان آنها عید غدیرخم را تبریک گفته و برایشان آرزوی شفاء و سلامتی کردند/م.ک


کلمات کلیدی:
جشن.عید.غدیر     بیمارستان.امیرالمومنین.گناوه    
تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >