رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
بانک خون، یکی از عناصر کلیدی در کارآمدی نظام سلامت است

24 آذر 1397

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: وجود بانک خون به عنوان یکی از عناصر کلیدی در کارآمد بودن سیستم‌های نظام سلامت است.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان امیرالمؤمنین گناوه (ع)، دکتر سعید کشمیری در حاشیه سمینار سالانه طب انتقال خون گفت: انتقال خون و محصولات خونی سالانه جان میلیون‌ها نفر را نجات می‌بخشد و به بیمارانی که در شرایط تهدیدکننده حیات قرار دارند کمک می‌کند که زندگی باکیفیت‌تری داشته باشند. دکتر کشمیری بابیان تاریخچه‌ای از انتقال خون در دنیا افزود: خون ماده‌ای ارزشمند، گران‌بها و بی‌بدیل است که تنها از منابع انسانی به دست می‌آید و با وجود پیشرفت‌های گسترده در دانش پزشکی هنوز جایگزین مناسبی برای آن پیدا نشده است.

وی با اشاره به ضرورت گسترش آموزش‌های عمومی به منظور افزایش شاخص‌های اهدای خون، خاطرنشان کرد: آمارها نشان می‌دهد درصد کمی از افراد جامعه به اهدای خون اقدام می‌نمایند که می‌توان با افزایش آموزش‌های عمومی، تجهیز و توسعه مراکز انتقال خون و ساده‌سازی روش‌ها شاخص‌های اهدای خون را افزایش داد. دکتر کشمیری تصریح کرد: محور اساسی کار سازمان‌های انتقال خون داوطلبانی هستند که بااحساس همدردی، بدون چشم‌داشت مادی و کاملاً داوطلبانه، خون خود را به همنوعان نیازمند اهدا می‌کنند.

وی افزود: تشویق و جلب اعتماد مردم به اهدای خون موجب خون‌رسانی به مراکز درمانی به بهترین وجه شده است. دکتر کشمیری تصریح کرد: دستورالعمل‌های ملی مصرف خون و فرآورده‌های خونی با زحمت و دقت زیاد به بهترین نحو ممکن توسط سازمان انتقال خون ایران تدوین و ابلاغ‌شده است که زمینه‌های اجرایی این دستورالعمل‌ها باید در تمامی بیمارستان‌ها برنامه‌ریزی و اجرا گردد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: برگزاری کنفرانس‌های منظم انتقال خون گامی مؤثر در جهت ارتقای دانش پزشکان، پرستاران و پیراپزشکان است.

سمینار سالانه طب انتقال خون استان بوشهر به میزبانی بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) شهرستان گناوه برگزار شد که در این سمینار از بانک‌های خونی بیمارستان‌های سلمان فارسی بوشهر، امیرالمؤمنین (ع) گناوه، شهدای خلیج‌فارس بوشهر و شهید گنجی برازجان به عنوان بانک‌های خون برتر تقدیر به عمل آمد. انتهای پیام/ م ک ۴۰۳۰


کلمات کلیدی:
    بازدید     دکتر.سعید.کشمیری     بیمارستان.امیرالمومنین     شهرستان.گناوه        

تاریخ بروز رسانی:   24 آذر 1397

تعداد بازدید:   ۵

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >