جوان مجروح گناوه ای با تلاش تیم جراحی بیمارستان امیرالمومنین (ع) از مرگ حتمی نجات یافت

16 ارديبهشت 1399

رئیس بیمارستان امیرالمومنین (ع) گناوه گفت : تیم جراحی این بیمارستان با عکس العمل به موقع ناجی جان جوان دچار آسیب به ناحیه قلب و ریه شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان امیرالمومنین (ع) گناوه دکتر محمدعلی دریانورد ریاست و جراح آنکال این بیمارستان اظهار داشت : به محض ورود بیمار چاقوخوردگی به اورژانس پس از ارزیابی لازم , بیمار بلافاصله به اتاق عمل منتقل شد .

وی افزود : پس از باز کردن قفسه سینه , پارگی قسمتی از دهلیز قلب با خونریزی زیاد و لوب تحتانی ریه چپ با خونریزی و نشت هوا مشهود بود که بدون فوت وقت , ترمیم شد و بیمار جانی دوباره یافت.

دکتر دریانورد با بیان اینکه عمل جراحی بیمار سه ساعت به طول انجامید ادامه داد : بعد از حدود سه ساعت تلاش بی وقفه توسط تیم جراحی و بیهوشی در اتاق عمل , بیمار با شرایط پایدار برای ادامه درمان به بخش آی سی یو منتقل شد.

وی خاطر نشان کرد : بیمار در آی سی یو توسط متخصص قلب ویزیت و اکوکاردیوگرافی شد که سلامت قلب وی تایید گردید.

در پایان دکتر محمدعلی دریانورد تاکید کرد : رسیدگی به چنین بیمارانی با این سطح آسیب , نیاز به سرعت عمل بالا و وجود تجهیزات پیشرفته دارد که ترمیم فوق یکی از موارد دشوار جراحی های تروما بوده و مرگ و میر در آسیب های مشابه بالا می باشد که البته با خواست خدا و با کمک دیگر همکاران در اتاق عمل بیمار از مرگ حتمی نجات پیدا کرد.

در حال حاضر بیمار در بیمارستان بستری و شرایط پایداری دارد که با نظر متخصص جراح , طی روزهای آتی ترخیص خواهد شد. انتهای پیام/ م ک - 4030


کلمات کلیدی:
نجات.جان     جوان.گناوه     دکتر.دریانورد     بیمارستان.امیرالمومنین     چاقو.خوردگی     پارگی.قلب    

تاریخ بروز رسانی:   29 ارديبهشت 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >