سرپرست بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه:
بستری ۸۰۰ بیمار کرونایی از ابتدای شیوع کرونا در بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه

21 آبان 1399

سرپرست بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه از بستری ۸۰۰ بیمار کرونایی در این مرکز از ابتدای شیوع کرونا تاکنون خبر داد.

دکتر محمدعلی دریانورد در گفت‌وگو با روابط عمومی بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه اظهار داشت: از ابتدای شیوع کرونا ویروس بیش از ۶ هزار و ۸۰۰ نفر مشکوک یا مبتلا به کرونا ویروس به اورژانس این بیمارستان مراجعه کرده‌اند که از هزار و ۲۵۰ نفر از مراجعین تست Pcr گرفته شده است و تعداد ۸۰۰ نفر از این‌ها در بخش حاد تنفسی بستری و تحت درمان قرارگرفته‌اند.

وی با اشاره به فشار بار کاری مضاعف به بخش‌های پاراکلینیک ادامه داد: تعداد سی‌تی‌اسکن‌های انجام‌شده جهت تشخیص بیماری کرونا ویروس حدود سه‌هزار و ۵۰۰ مورد بوده که حدود ۷۰ درصد کل سی‌تی‌های انجام‌شده در بیمارستان طی مدت اخیر بوده است.

دکتر دریانورد ضمن تقدیر و تشکر از همکاری خوب و مؤثر متخصصین، پرسنل پرستاری و دیگر شاغلین مرتبط با کرونا در بیمارستان اظهار داشت: تعداد فوتی‌های کرونایی در این مرکز حدود ۲٫۵ درصد از کل بیماران بستری تنفسی بوده که اغلب دارای بیماری زمینه‌ای و یا سن بالا بوده‌اند و اگر تلاش و دانش بالای متخصصین پزشکی و مراقبت‌های خوب پرستاری نبود شرایط بدتری می‌توانست رقم بخورد.

وی تصریح کرد: با توجه به افزایش مراجعین دارای علامت، تعداد تخت‌های بستری تخصصی تنفسی از ۸ تخت به ۱۵ تخت افزایش پیدا کرد و ۴ تخت اورژانس جهت تریاژ و بررسی بیماران نیز فعال شد.

دکتر دریانورد ضمن تشکر از همکاری معاونت درمان در جهت پوشش و رفع کمبود نیروی پرستاری گفت: با رایزنی‌های انجام‌شده با معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تعداد ۲ پرستار، ۲ بهیار و ۳ کمک پرستار در قالب قرارداد به نیروهای بالینی در این مرکز اضافه شد.

دکتر دریانورد ضمن بیان همکاری خوب مدیریت بیمارستان هم‌جوار، سوانح و سوختگی اظهار داشت: با توجه به کمبود فضای موجود در این بیمارستان و ضرورت پوشش مراجعین عادی و همچنین افزایش مراجعین دارای علائم تنفسی و شبیه آنفولانزا با رایزنی‌هایی که بین دو بیمارستان با هماهنگی با معاونت محترم درمان صورت گرفت بخش آی‌سی‌یو بیمارستان سوانح سوختگی تخصصی بیماران نیازمند مراقبت‌های ویژه شد و یک بخش معمولی به عنوان حاد تنفسی ۲ با تعداد ۸ تخت در بیمارستان سوانح سوختگی تعریف گردید تا کمبودی جهت پاسخگویی به بیماران مرتبط با کرونا در سطح شهرستان نداشته باشیم.

دکتر دریانورد با اشاره به شروع فصل سرما و نگرانی از افزایش بیماری کرونا در فصل پاییز و زمستان در بین مردم تأکید کرد: هرساله در فصل پاییز شاهد شیوع آنفولانزا هستیم، اما امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا فصل سرمای متفاوت‌تری داریم و مردم باید دقت بیشتری در رعایت پروتکل‌های بهداشتی داشته باشند، چون ممکن است آلودگی با کرونا و آنفولانزا هم‌زمان اتفاق بیفتد و البته تنها راه مقابله و پیشگیری با این ویروس، حفظ فاصله‌گذاری فیزیکی، استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در تجمعات است.

سرپرست بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه خاطرنشان کرد: در طول این مدت کمک‌های مؤثری از جانب مردم، خیرین، مسئولین شهرستانی و همچنین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در راستای رفع کمبودهای تجهیزاتی و حفاظت فردی انجام شد که جای تقدیر و تشکر دارد. انتهای پیام/ م ک - ۴۰۳۰


کلمات کلیدی:
بستری.کرونا     دکتر.محمدعلی.دریانورد     بیمارستان.امیرالمومنین     شهرستان.گناوه        

تاریخ بروز رسانی:   24 آبان 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >