موج پنجم کرونا در شهرستان گناوه با خیزی بسیار بلندتر

8 امرداد 1400

دکتر محمدعلی دریانورد رئیس بیمارستان امیرالمومنین (ع) شهرستان گناوه از افزایش 7 برابری مراجعین سرپایی بیماران کرونایی به این بیمارستان نسبت به یک ماه گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان امیرالمومنین (ع) گناوه ، دکتر محمدعلی دریانورد گفت: در موج پنجم کرونا ، آمار مراجعین مرتبط با کرونا نسبت به مدت مشابه ماه قبل 7 برابر شده و در روز بیش از 100 مراجعه سرپایی داریم که 10 تا 15 درصد این موارد بستری می شوند.

رئیس بیمارستان امیرالمومنین (ع) گناوه ضمن تصریح بر استفاده از تمامی ظرفیت های این بیمارستان در جهت خدمت رسانی بهینه به مردم در این بحران افزود: با توجه به افزایش مراجعین و نیاز به تخت های بستری بیشتر ، دو تا از بخش های عمومی را ادغام و یک بخش جدید با 32 تخت به بیماران کرونایی اختصاص یافت و ظرفیت تخت های بستری عمومی جهت بیماران کرونایی به 60 تخت افزایش پیدا کرد.

وی همچنین ضمن تشکر از همکاری موثر بیمارستان سوانح و سوختگی در این بحران جهت پذیرش بیماران کرونایی اظهار داشت : در موج پنجم با توجه به افزایش موارد بستری و شدت علائم بیماران ، 4 تخت ویژه در بیمارستان سوانح و سوختگی پاسخگوی مراجعین نبود که با حمایت های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و کمک های خیرین حوزه سلامت بخش آی سی یو جدید ویژه بیماران کرونایی با 4 تخت با تمامی امکانات و تجهیزات تخصصی راه اندازی و در حال خدمت رسانی به همشهریان گرامی می باشد.

دکتر دریانورد گفت: در 10 روز اخیر حدود 1750 مورد سی تی اسکن ریه انجام شده است که با توجه به خطراتی که اشعه برای بدن دارد توجه شود فقط در صورت ضرورت و با نظر پزشک اقدام به انجام سی تی شود و درخواست برای سی تی باید در موارد محدودی انجام گیرد و نباید این طور باشد که برای همه افراد اسکن ریه درخواست شود.

وی با بیان اینکه تخت های بیمارستان به طور کامل پر است بیان کرد: در موج پنجم آمار مراجعین بی سابقه بوده است ، جهت خدمت رسانی بهینه به مردم از تمامی ظرفیت های بیمارستان در حال استفاده هستیم ، تخت های مصوب برای کرونا تکمیل شده است و با الحاق یک بخش جدید با 30 تخت به بخش کرونا ، شاهد تکمیل ظرفیت این بخش نیز هستیم .

وی با اشاره به خستگی کادر درمان تصریح کرد : تقاضا دارم از ماسک استفاده نمایید و از تجمعات پرهیز کنید که تنها راه مقابله با این ویروس ، دوری از تجمعات ، دورهمی ها و رعایت پروتکل های بهداشتی است.

رئیس بیمارستان امیرالمومنین (ع) گناوه در پایان تاکید کرد : علایم اولیه ویروس جهش یافته هندی موسوم به دلتا ، شبیه سرماخوردگی است و آبریزش بینی، گلودرد و احتقان بینی مهمترین علائم اولیه ابتلا به کرونای هندی به شمار می رود که در صورت مشاهده این علایم فرد باید احتیاطات لازم را در ارتباط با سایر اعضای خانواده رعایت نماید و در صورت تشدید علایم حتما به مرکز درمانی مراجعه نماید تا دوره طلایی درمان خود را از دست ندهد ، علی رغم تکمیل ظرفیت تخت های بیمارستان ، مدیریت لازم در جهت خدمت رسانی بهینه به مراجعین در دستور کار قرار دارد و هیچ بیماری در صورت نیاز به گرفتن خدمات بستری به منزل ارجاع داده نخواهد شد.

. انتهای پیام/ 4030 : م ک

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
دکتر.محمد.علی.دریانورد     کرونای.دلتا     شهرستان.گناوه        

تاریخ بروز رسانی:   8 امرداد 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >