برای نخستین بار در شهرستان گناوه عمل جراحی نفرکتومی ( برداشتن کلیه) با موفقیت انجام شد

8 فروردين 1401

متخصص کلیه و مجاری ادراری از انجام عمل جراحی موفق نفرکتومی ( برداشتن کلیه ) در بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه ، دکتر سهراب محمدصالحی گفت: این عمل جراحی بر روی آقای 60 ساله که با مشکلات ادراری درگیر بود انجام شد.

وی درباره این عمل جراحی افزود : بیمار به علت مشکلات ادراری ناشی از بزرگی پروستات مراجعه نمود و شکایتی از مشکلات کلیوی نداشت که پس از معاینه بالینی و شک به مشکلات کلیوی، با انجام سونوگرافی و سی‌تی‌اسکن وجود توده 12 سانتیمتری در کلیه چپ تائید شد.

متخصص کلیه و مجاری ادراری بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه بیان داشت : با توجه به بزرگ بودن اندازه تومور، بیمار تحت عمل جراحی رادیکال نفرکتومی ( برداشتن کلیه به همراه تومور، چربی و پرده اطراف آن ) قرار گرفت.

دکتر محمدصالحی بابیان اینکه این عمل برای نخستین بار در شهرستان گناوه انجام‌شده است تصریح کرد : این عمل جراحی موفقیت‌آمیز بوده و در حال حاضر بیمار با علائم حیاتی پایدار در بخش بستری تحت نظر می‌باشد. وی در پایان ضمن تقدیر از حضور فعال تیم بیهوشی با سرپرستی دکتر کشاورز و سایر همکاران اتاق عمل اظهار داشت: در شهرستان گناوه پیشرفت‌های خوبی در حوزه سلامت انجام‌شده که امید داریم با جذب منابع بیشتر شاهد رفع تمامی موانع موجود در حوزه درمان باشیم تا مردم بتوانند از تمامی خدمات درمانی در شهر خود بهره‌مند شده و شاهد ارجاع هیچ بیماری به شهرهای اطراف نباشیم.

انتهای پیام/م.ک4030

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
    جراحی.نفرکتومی     دکتر.سهراب.محمدصالحی     بیمارستان.امیرالمومنین(ع)     شهرستان.گناوه        

تاریخ بروز رسانی:   8 فروردين 1401

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >